Arka Plan Fotoğraf Derneğinden Muhteşem Sezon Finali

29 June 2019

Kurulduğu 2016 yılından bugüne kadar düzenlemiş olduğu organizasyon, seminer, gösteri ve fotoğraf sergileri ile muhteşem işlere imza atan Arka Plan Fotoğraf Derneği temel fotoğraf seminerleri de düzenleyerek, "dünyayı fotoğraf kurtaracak" sloganıyla fotoğraf sanatı severlerle buluşmaya devam ediyor. Bu anlamda sezon içerisinde düzenlenen temel fotoğrafçılık seminerleri sonrasında katılımcıların çektiği fotoğraflardan oluşan sergi büyük ilgi ve coşkuyla açıldı. Adana Büyükşehir Belediyesi Fuaye Salonu'nda gerçekleştirilen fotoğraf sergisinde Adnan Kulak, Aziz Elhasoğlu, Bedri Bayramoğlu, Bircan Akkireç, Cevriye Sertkalaycı, Betül Demir Koca, Mehmet Paşaoğlu, Melek Özbek, Murat Karahan, Orhan Kaya, Önder Özçetin, Tuğçe Özçetin ve Veysel Tepeli'nin seminer uygulamalarında çektiği toplam 45 fotoğraftan oluşmakta.

Arka Plan Fotoğraf Derneği başkanı A.Niyazi Sertkalaycı "başlangıç seviyesi temel fotoğraf seminerlerinin verildiği derneğimizde öncelikli hedefimiz güzel insan, güzel fotoğrafçı ilkesiyle, insanlara dokunan, sosyal sorumluluk sahibi arkadaşlarımızla birlikte olmak" dedi. "Fotoğraf bakmakla, görmek arasındaki farktır. Biz sadece bu ince ayrıntıyı  fark etmeleri için olanak sağlayıp, yol gösteriyoruz. Yoksa günümüzde her gün çekilen milyonlarca fotoğrafın içerisinden sıyrılacak fotoğrafı bulup çıkarmak ve güçlü vurgu yapmak çok zor. İşte ince çizgiden sonra her şey yerli yerine oturuyor" diye sözlerine ekledi. Yeni sezonda ise muhteşem etkinlikler için kolları sıvadıklarını belirten Sertkalaycı fotoğrafçı insan güzel insandır. Üretir, çevresinin farkına varır. Farkındalık yaratır diyerek, yeni sezon içinde sürpriz projelerin sinyallerini verdi.

 

Fotoğraf Sanatına yoğun ilgi

İzleyicilerin yoğun ilgi gösterdiği serginin açılışını CHP Adana eski Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, AK Parti Adana İl Başkanı Şerif Güler, Kızılay Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, Basın İlan Kurumu Adana Şube Müdürü M. Feramuz Ayan, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu Başkanı Sefa Ulukan, Mersin Fotoğraf Derneği Bşk.V. Erol Özer, İyi Parti Çukurova Bld. Meclis üyesi Nevzat Hız, Adana Tabip Odası Başkanı Ali İhsan Ökten, İHA Adana Bölge Müdürü Adnan Kulak, Arka Plan Fotoğraf Derneği Başkanı A. Niyazi Sertkalaycı ve eski AK Parti Seyhan İlçe Başkanı Kasım Pamuk birlikte yaptılar. Tüm katılımcılara, katılım belgeleri seminerleri veren A.Niyazi Sertkalaycı, Burak Durhasan, Tuğrul Tunca, Murat Günaydın ve Fatma Gök Salt tarafından takdim edildi. Fotoğraf sergisinde eserler gezilirken fotoğraf sahipleri, eserlerinin hikayelerini konuklara aktardılar. Fotoğraf teması kısıtlanmayan karma sergide portre, mimari ve yaşam fotoğraflarına ağırlıklı olarak yer verildi. Sergi 30 Haziran tarihine kadar gezilebilecek.

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…