ARKA PLAN FOTOĞRAF ATÖLYELERİMİZ...

14 February 2020

Kolay değil, tam 2 yıl sürdü çalışmalarımız. Bir yıl teori, bir yıl pratik olmak üzere kocaman bir iki yıl. Hiç bir imkansızlığı dinlemedik. Üyesi olduğumuz dernek, salon tahsis etmeyi bırakın atölye açılması konusunda dilekçemize bile cevap vermezken bizler üretmek için elimizden geleni yapıp, arkadaşlarımla Tarsus Kahve Dünyasının salonunda buluşarak fotoğrafı konuştuk. Hatta aynı dönemlerde açılan dört atölyenin katılımcı olmadan kapandığını da söyleyebilirim. Demek ki üretme, öğrenme ve öğretme azmi her şeyden önce geliyormuş. Çok şükür, şahsım adına 4. atölyeyi de tamamladık. Öyle hadi gidelim bir konu çalışalım adına da atölye diyelim demeden, müfredatı ve çizgisi olan gerçek anlamda bir atölyeyi tamamladık. Bu atölyeden fotoğrafçılar, fotoğrafçı adayları çıktı. İnanıyorum ki bir çok projede mükemmel işler çıkaracak güzel fotoğrafçıların da çıkması yakın. Hepsi birbirinden değerli iyi ve güzel fotoğrafçılar artık sizlerle. Bununla birlikte güzel dostlukların temeli atıldı.Birbirleriyle daha çok proje yapacak arkadaşlarım tanış oldular.
.
Peki gelelim ürün sonuçlarına. Bir ara karma sergi ile grafik temalı muhteşem sezon final sergisi.
Hem de ne final. Adana Seyhan Belediyesi, Mersin Olba Fotoğraf Derneği ve son olarak da Tarsus'tayız. İddia ediyorum sergiyi gezip görmeyenler çok şey kaçırdı. Fotoğraf adına her şeye sahip bir sergiydi. Kaçıranlar için bir hafta daha Tarsus Mehmet Bal Sanat Galerisinde.

Tüm bunlara ek olarak bir de gösterimiz var. 8.000 yıllık öykü CYDNOS belgeseli.

Aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz;

https://www.youtube.com/watch?v=PnwiKjcXxro&t=247s

.
Bizlerin elinden geldiğince yaptığı başarabildikleri bunlar. Daha iyileri tabi ki yapılacak ama şimdilik en iyisi bu. Bu anlamda birbirinden değerli atölye katılımcısı ve destekçisi arkadaşlarımı kutluyor, her bir dostumun ileride muhteşem işlere imza atacağını bir kez daha vurgularken bundan sonraki fotoğraf çalışmaların da başarılar diliyorum.

 

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…