TFSF FİDAN DİKİM ETKİNLİĞİ

Adana Orman Bölge Müdürlüğü desteği ile TFSF üyesi dernekler ve son üç yılda yitirdiğimiz fotoğraf dostlarımız adına Fidan Dikim Etkinliği düzenlenecektir.

Bildiğiniz gibi gerek orman yangınları sonrasında gerekse daha önceden de çeşitli Orman Müdürlükleri ile uzun süredir “ağaç dikimi” konusunda temas halindeydik ancak mevsim ve mekan şartları nedeniyle ancak dönüş alabildik. Adana Orman Bölge Müdürlüğü Adana Menekşe Köyü civarında ağaçlandırma için dikim yapılacak bir alanda “TFSF üye dernekleri ve son üç yılda kaybettiklerimizin anısına” ağaç dikimi yapabileceğiz. Orman Bölge Müdürlüğü bize uygun mekanı tahsis etti, fideleri hazırlıyorlar, çukur açma, seviye düzeltme vb dahil ön çalışmaları yapılıp dikime hazır hale getirecekler.

TFSF’ye üye bölge fotoğraf derneklerinden (Adana, Mersin, Tarsus vb) katılıp ve destek bekliyoruz. 16 Nisan Cumartesi günü saat 10 gibi Adana’ya fazla uzak olmayan rahat ulaşımı olan bu bölgede ailecek, çocuklarımızla rahat kıyafetlerle gelip derneklerimiz ve kaybettiğimiz dostlarımızın anısına bu bölgeye fidan dikimi yapabileceğiz. Katılım sağlamak isteyen derneklerin iletişim bilgilerini TFSF genel merkezden Ferhat Bey’e iletirlerse, buluşma yeri vb benzeri bilgileri kendilerine daha sonra bildireceğiz. TFSF’ye üye her dernek için en az 2’er adet ve son üç yılda kaybettiğimiz dostlarımızın adına da kişi başı en az 2 adet olmak üzere fidan dikimi yapacağız. Bu sayılar bize tahsis edecekleri fidana bağlı en az yaklaşık 300 – 400 civarında fidan ediyor. Her derneğimiz ve kaybettiğimiz dostlarımızın isimlerini içeren birer plaketini ağaçlarımıza iliştireceğiz. Bunu pvc ile kaplayıp, ağaç gövdelerine bağlanıyor. TFSF olarak bunları hazırlayacağız. Ağaçlarımızın sonraki bakımı Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yapılacak.

Benzer etkinliklerin ilerki dönemlerde Türkiye genelinde yapılması konusunda çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Bu konuda derneklerimizden gelecek öneri ve desteklere açığız.
Bu özel etkinliğe katılım için özellikle bölge dernek başkanlarından destek bekliyoruz, lütfen üyelerinize duyurunuz ve katılım sağlanmasını sağlayınız.

Bilginize sevgi ve saygılarımla sunulur.

Arka Plan Fotoğraf Derneği

Eski Yazılar

Arka Plan Sanat 18. Sayısı

Yeni Yazılar

Fotoğraf Sergisi 22-30 Nisan 2022

Cevap Yazabilirsiniz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir