Kurulduğu 2016 yılından bu yana düzenlediği onlarca atölye ve seminer ile fotoğraf kültürünü yüzlerce insana anlatan, düzenlediği fotoğraf gezileri ile fotoğraf öğrenimine ve üretimine katkıda bulunan Arka Plan Fotoğraf Derneği, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu üyesidir.

Üyeleri ve kursiyerlerinin çalışmalarından oluşan bir çok sergi, çeşitli şehirlerde sanat severlerle buluşmuştur. Gençlik ve Spor Bakanlığı da dahil olmak üzere bir çok kamu ve özel kurumla ortak projeler gerçekleştiren Arka Plan Fotoğraf Derneği, akademik fotoğraf eğitimi almış uzman eğitimcileri ile atölye çalışmalarına yüz yüze ve online olarak devam etmektedir.

Görsel kültür ve sanat içerikli “Arka Plan Sanat” gazetesi ise basılı süreli yayın olarak 2019 yılından bu yana Türkiye genelinde okuyucuları ile buluşmaktadır. 

 

Misyon ve Vizyonumuz


Vizyon:
Fotoğrafçılığın gelişmelerine bağlı olarak hizmet sağlayan, en güvenilir ve tercih edilen fotoğraf derneği olmak.

Misyon:
Fotoğrafçılık alanın da, topluma fayda sağlayan, seminer, gezi, atölye, sergi gibi özgün ve kaliteli programlar hazırlamak, hizmetler sunmak, daima memmuniyet sağlamak

Kalite ve Hizmet Politikamız:
– Kursiyer ve üye gereksinimlerini göz önünde bulundurarak, kaliteli seminer, sergi, atölye, çözümleri geliştirmek ve desteklemek
– Üyelerimizin bir parçası olmaktan gurur duyduğu, bir fotoğraf derneği olmak
– Hizmetlerimizi uluslararası kabul görmüş standartlar doğrultusunda yapılandırarak, verimliliği en üst düzeye taşıyacak araç ve teknolojiler ile destekleyerek sunmak.
– Üye ve kursiyerlerimizin gereksinimlerine odaklı, memnuniyeti en üst düzeyde tutan bir yönetim yaklaşımı sergilemek
– Üyeler arasında iletişim, uyum ve iş birliğini arttırarak, yetki ve sorumluluk bilinci içerisinde Dernek amaç ve hedeflerine belirlenen stratejiler çerçevesine ulaşmak.
– Diğer Fotoğraf dernek ve Federasyonumuzla, fayda ilişkileri kurmak ve sürdürmek
– Dernek sadakati ve takım ruhunu en üst düzeyde tutarak planlama, bilgi ve teknoloji esaslı yaklaşımlarla sürekli gelişen bir organizasyon olmak.